بازی هایی که در مراکز ارتباط با مشتری می توان انجام داد

بازی هایی که در مراکز ارتباط با مشتری می توان انجام داد

بازی هایی که در مراکز ارتباط با مشتری می توان انجام داد

۱ بازی Space Race

بازی Space Race، بازی ای بر مبنای کیفیت کارشناسان می باشد. اتمام این بازی ۷-۸ هفته طول می کشد و برای انجام آن نیاز به پوستری مانند شکل بالا در مرکز تماستان دارید. همان طور که می بینید این پوستر شامل ۷ سطح است که از زمین شروع می شود و به ماه می رسد ! هر هفته که کارشناسان بتوانند از مقدار المان QA خود فراتر بروند، یک سطح بالاتر خواهند رفت و اگر نتوانند دو پله سقوط خواهند کرد. هر تیم (هر کسی) که به ماه برسد، جایزه ای دریافت می کند.

۲ بازی ” عکس بچگی”

یکی از بازی های خوب این است که از کارشناسان خود بخواهید که همکاران خود را از از عکس های کودکی شان شناسایی کنند. این کار باعث بالاتر رفتن روحیه کارمندان مرکز تماس می شود. از کارشناسان خود بخواهید که عکس های بچگی خود را بیاورند. وقتی که همه عکس ها را جمع کردید، آنها را با شماره ای در کنارشان ( بدون اسم ) در Wallboard قرار دهید. سپس مسابقه ای برگزار کنید و ببینید که که چه کسانی می تواند چهره های همکاران خود را به درستی حدس بزنند.

۳ مسابقه “کیک پزی” در مرکز ارتباط

برگزار کردن مسابقه “کیک پزی” یک راه خوب برای ایجاد لبخند بر لب های کارشناسان حتی قبل از نشستن پشت میز کارشان می باشد.از کارشناسان بخواهید که کیک بپزند و در روزهای “کیک پزی” با خود بیاورند. سپس از دیگر کارشناسان بخواهید بدون اینکه بفهمند، به آنها امتیاز دهند. این مسابقه مخصوصا در آخر هفته ها یا شیفت های شب که کارشناسان به روحیه بالاتری نیاز دارند بسیار کار آمد می باشد.

۴ خانه بازی !!

یک ایده باحال برای اینکه کارشناسان همدیگر را بهتر بشناسند، انجام این بازی است. در این بازی کارشناسان با آوردن عکس هایی از خانه هایشان، از همکاران خود می خواهند که از روی عکس بفهمند که این عکس به خانه کدام کارشناس تعلق دارد.

چگونه بازی کنیم ؟
قدم اول : کارشناسان عکس خانه های خود را بیاورند
از آنها بخواهید که عکس های :
• در ورودی
• آشپزخانه
• یکی از اتاق های خانه
کارشناسان باید نشانه هایی در عکس های خود قرار دهند. مثلا اگر کسی گربه دوست دارد باید ظرف غذای گربه هایش در آشپزخانه معلوم باشد یا اگر کسی فوتبال دوست دارد، کفش های فوتبالش یا پیراهن تیم مورد علاقه اش در اتاق معلوم باشد.

قدم دوم : عکس ها را بر روی برد قرار دهید

مسئولی را انتخاب کنید که ۳ عکس داده شده را شماره گذاری کنند. (قائدتا این فرد نباید در بازی شرکت کند !) و عکس ها را می توانید بر روی برد در اتاق استراحت یا در خود مرکز تماس به نمایش بگذارید

قدم سوم : کارشناسان حدس بزنند که خانه ها به کدام یک از همکاران خود تعلق دارد

به هر یک از کارشناسان لیستی بدهید که در آن لیست، اعداد یا حرف هایی را که برای عکس ها انتخاب کرده اید قرار گرفته باشند و از کارشناسان بخواهید حدس بزنند که این عکس ها به کدام یک از همکاران خود تعلق دارد.
مدت زمان مسابقه و جایزه هم مشخص کنید!

۵ “تحسین مشتریان” بازی

این هم از یک بازی ساده که می توانید برای تمام سال بازی کنید. هر باری که کارشناسان از طرف مشتریان تحسین شوند، یک جعبه شکلات به آنها هدیه دهید.برای اینکه رقابت را بیشتر کنید، می توانید تعداد بارهایی که کارشناسان از طرف مشتریان تحسین می شوند را در سیستم ثبت و یک جایزه بسیـــار بزرگ برای کارشناسی که بیشترین تعداد را در طول یک سال داشته اند در نظر بگیرید.

۶ “تجربه مشتریان” بازی

این هم یک ایده باحال برای اینکه کارشناسان خود را تشویق کنید تا تجربه مشتریان را در طی تماس بهبود ببخشند. به هر یک کارشناسان لیستی از چیزهایی که ارزش هایی به تجربه مشتریان اضافه می کند بدهید ( مانند توصیه کردن دیگر محصولات به آنها یا گرفتن جزئیات از آنها ) و روبروی آنها تیک بزنید. در طول روز، کارشناسان می توانند مواردی را در طی تماس با مشتریان انجام داده اند تیک بزنند. نکته هم این است که کارشناسان می توانند تنها یک گزینه را در تماس ها تیک بزنند و نمی توانند تمامی ایتم ها را در اولین تماس روز خود تیک بزنند.

۷ Ludo

یک بازی ساده است. اگر که کارشناسی قراری را تنظیم می کند،یک بار تاس می ریزد، اگر که پرونده مشتری را ببندد، ۲ بار تاس می ریزد و اگر که بتواند به هدف های روزانه خود دست پیدا کند، می تواند سه بار تاس بریزد. کارشناس یا تیمی که زودتر به انتها برسد برزگترین جایزه را می گیرند. این جایزه می تواند ۵۰،۰۰۰ تومان یا یک بلیط سینما یا هرچیز دیگر باشد. این بازی باعث ایجاد رقابت سالم بین کارشناسان می شود.

۸ بازی “Booking Ball”

بازی Booking Ball را به کارشناسانتان در مرکز ارتباط معرفی کنید! یک توپ، که می تواند هر توپی باشد، از توپ تنیس گرفته تا توپ های بادی از یک کارشناس به کارشناسی دیگر زمانی که یک قرار ست می کنند یا اینکه فروشی را دارند، صورت می گیرد. ( پس یعنی کسی که آخرین فروش را انجام می دهد کسی می باشد که توپ را در دست دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *