در مرکز تماس جنرال موتورز چه می گذرد

در مرکز تماس جنرال موتورز چه می گذرد

مرکز ارتباط با مشتریان شرکت جنرال موتور( بخش انگلستان) با ۳۵۰ کارشناس و ۲۱۰ خط واقع در شهر Luton انگلستان می باشد و پشتیبانی شرکتهایOpel ،Vauxhall، چورلت و کادیلاک را با ۱۹ زبان مختلف به عهده دارد

۱ مقدماتی را فراهم کنید که کمک به یادگیری زبان جدید برای کارشناسان کند

اگر که مرکز ارتباط با مشتریان چند زبان دارید، ممکن است کسانی که انگلیسی صحبت می کنند برای ایجاد ارتباط با بقیه همکاران دچار مشکل شوند. بنابراین می توانید در این امر پیش دستی کنید و به همه افراد پیشنهاد فرصت یادگیری زبان دوم را بدهید. بعد از مهارت نسبی که پیدا میکنند،کارشناسان قادر هستند که مهارت های جدید خود را به کار بگیرند و به تماس های بیشتری پاسخ دهند شما می توانید همچنین جلساتی تحت عنوان ” تبادل زبان” داشته باشید جایی که ۲ کارمندی که زبان مادری متفاوتی دارند با هم قهوه بخورند و مهارت های زبانی خود را نشان دهند.

۲ فضای بیرون را به داخل اتاق استراحت بیاورید

انتقال فضای بیرون به داخل ساختمان و اتاق استراحت، به کارشناسان کمک می کند که احساس راحت تر و آسوده تری داشته باشند. کاشی های به صورت ابر، فضای سبز داخلی، کف های اسفنجی مانند زمین های بازی پارک ها و عکس طبیعت بر روی دیوار همگی به شما کمک می کنند که فضای خوب و پر انرژی و بدون نگرانی از تغییرات ناگهانی آب و هوا درست کنید. ایجاد چنین فضایی وقتی ارزش بیشتری پیدا می کند که شما فضای بیرونی واقعی هم نداشته باشید.

۳ از تیم مدیران خود بخواهید که پیش کارشناسان باشند و به دنبال فرصت ها برای بهتر شدن اوضاع باشند

با این کار مدیران را تشویق می کنید که در خط مقدم سازمان حضور پیدا کنند و فهم بهتری نسبت به بهبود اوضاع پیدا کنند. هرروز، اعضای اصلی مدیریتی مرکز ارتباط ( عملیات، برنامه ریزی، آموزش و … ) گرد هم میایند تا با تیم های خود به بحث و گفتگو بپردازند. برای نیم ساعت، کارشناسان را تشویق می کنند تا مشکلات را بیان کنند و نظرات و راهکارهای خود را برای بهبود اوضاع درمیان بگذارند. هر تیم ماهی یکبار این کار را انجام می دهد و
همان طور که نظرات خود را قبلی را کامل تر می کنند به فرصت ها و ایده های جدید نیز می پردازند.

۴ پیشنهاد پاداش مالی برای کارشناسانی که دوستان خود را به مرکز ارتباط با مشتریان بیاورند

پیشنهاد پاداش مالی به کارمندان حاضر سازمان برای ” آوردن دوستان خود” به مرکز ارتباط با مشتری، به تیم استخدام شما کمک می کند. به عنوان مثال، اگر کارشناسان مرکز ارتباط با مشتریان کسی را به سازمان معرفی کنند که به صورت موفق از آزمون ها گذر کند و استخدام شود ۷۵۰ پوند پاداش می گیرند !

۵ کارشناسان خود را تشویق کنید برای رویدادهای مهم ورزشی لباس (رنگ) تیم محبوب خود را بپوشند

یک راه خوب برای ایجاد تب و تاب فضای زمین فوتبال، تشویق کارشناسان به پوشیدن لباس های تیم محبوبشان، یا رنگ تیم آنها در روز مسابقه می باشد. همچنین می توانید برنامه کارشناسان خود را طوری تنظیم کنید که مسابقات مهم تیم های محبوبشان را بتوانند در اتاق استراحت تماشا کنند

۶ در اتاق تمرین، کامپیوتر و تلفن قرار دهید

قبل از اینکه کارشناسان نیاز به تلفن پیدا کنند و از اشتباهات خود درس بگیرند، کلی مطلب وجود دارد که باید یاد بگیرند. کار را برای تمرین افرادی که تازه استخدام شده اند با قرار دادن کامپیوتر و تلفن در اتاق های آموزش آسان تر کنید.

۷ فضاهای خالی را با بازی های قدیمی و خاطره انگیز پر کنید

فضاهای خالی را با بازی های قدیمی و باحال و با دستگاه های بازی پر کنید. این فضاها می توانند Theme داشته باشند. مثلا، می توانید بازی های دهه شصت را انتخاب کنید و دیوارها و محیط را نسبت به آن تزئیین کنید.

۸ قفسه های که بر روی زمین قرار می گیرند کمک به بهتر نشان دادن میزها و مرتب بودن آنها می کنند

استفاده از قفسه در مراکز ارتباط با مشتری به کارشناسان کمک می کند که میزهای خود را تمیز نگه دارند و محیط مرکز تماس هم تمیز و مرتب جلوه کند. همچنین می توانند به عنوان پارتیشن عمل کنند و طبق مرکز ارتباط با مشتریان را به بخش های مختلفی تقسیم کند

۹ از عایق های صوتی هم می توان به عنوان دکور استفاده کرد

استفاده از عایق های صوتی به کاهش سطح نویزها در مرکز ارتباط با مشتریان کمک می کند.
همچنین از آنها می توان به عنوان دکور استفاده کرد. سعی کنید که آنها را رنگ کنید و از آنها در محل های مهم و اصلی ساختمان خود استفاده کنید.
دیگر تغییرات کوچک که باعث بالا بردن روحیه می شود
• فروش کارت تبریک
• هماهنگ شدن با همکاران دیگر بخش ها و مطلع شدن از اینکه در چه زمان هایی آنها از بوفه استفاده می کنند
• بوفه ۷ / ۲۴ به کارشناسان در شیفت های شب کمک می کند
• فرهنگ های مختلف را در بوفه خود نشان دهید

۱۰ چاپ نقل قول ها بر روی دیوار، فضا مثبتی را ایجاد می کند

با چاپ نقل قول ها بر روی دیوار، فضای مثبتی را ایجاد کنید. یکی از راه های خوب برای ترویج حس مثبت و خوب در مراکز ارتباط، چاپ جملات انگیزشی و نقل قول های مشتریان بر روی دیوارها می باشد. این کار مخصوصا در راهروها و راه پله ها بسیار اثر بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *