آیا کارشناسان مرکز تماس اجازه دارند تا پشت میز خود غذا بخورند (قسمت دوم)

آیا کارشناسان مرکز تماس اجازه دارند تا پشت میز خود غذا بخورند (قسمت دوم)

بستگی به این داشته باشد که افراد چه قدر منظم باشند
بعضی افراد برای اینکه سطح انرژی خود را حفظ کنند نیاز دارند تا به صورت مرتب غذا بخورند، و بیسکوییت و اسنک بین تماس ها می خورند.اما برای بسیاری از مدیران مرکز تماس، اولویت با این است که محل کار را تمیز و مرتب نگه دارند.

اگر که محلی جداگانه برای خوردن غذاها ندارید باید این اجازه را بدهید

اگر که ساختمان محلی جداگانه  برای صرف غذا ندارد باید این اجازه به کارشناسان داده شود که بدون هیچ محدودیتی غذا های خود را در پشت میز کارشان بخورند.
هرچند که هر دفتر کاری باید به داشتن چنین فضایی اهمیت دهد.

نظارت بیش از حد راجع به چنین چیزهایی باعث ایجاد تنش می شود

در بعضی از مراکز ارتباط نظارتی بیش از حد معمول در مورد محیط کاری صورت می گیرد. بعضی ها بر این باورند که این سخت گیری بیش از حد یکی از دلایل ایجاد تنش در این مراکز می باشد.اگر که انتظاراتی که از کارشناسان، محیط کاری آنها و نوع رفتاری که با مشتریان باید داشته باشند را به صورت شفاف و با  رعایت احترام به آنها گفته شود، مطئن هستیم که مشکلی پیش نخواهد آمد

خوراکی های ترد تنها می توانند در جشن ها خرده شوند

کارشناسان نباید هر روز غذاهای خود را در پشت میزهایشان بخورند. به جای این کار، در طی جشن ها و مراسم ها، بعضی  از غذاهای  ترد مانند به خاطر حس خوبی که ایجاد می کنند را می توان خورد.

 راهبری با الگوی ثابت نسبت به دیگر قوانین اولویت دارد

کارشناسان باید اجازه داشته باشند که کارهایی که مدیران، تیم لیدرها  انجام می دهند را، انجام دهند. اگر که مدیران پشت میزهای خود غذا می خورند، کارشناسان نیز باید بتوانند این کار انجام دهند و بر عکس.اما مهمترین مسئله رعایت فرهنگ و داشتن دیدی مناسبی برای انجام چنین کارهایی می باشد.

فضایی را درست کنید که کارشناسان بتوانند در زمان شیفت در آنجا خوراکی های خود را بخورند

شما باید فضایی را درست کنید تا کارشناسان شمام بتوانند در آنجا بنشینند و ناهار خود را بخورند. اگر که فضای کافی دارید، بهتر است که حتی این بخش  جدا از دیگر طبقات باشد. همچنین می توانید در فضای مرکز تماس خود محیطی را فراهم کنید که کارشناسان بتوانند در آنجا اسنک های مورد علاقه خود را بخورند.

اگر که کارشناسان در زمان استراحت خود هستند، مشکلی نیست که در پشت میز خود غذا بخورند

زمانی که کارشناسان در پشت میز خود هستند و در دسترس، بهتر است که این کار را انجام ندهند. شما نمی توانید با دهانی پر با مشتریان تلفنی صحبت کنید. اما اگر که کارشناسان در زمان استراحت خود هستند، اگر که حواس دیگران را با خوردن خود پرت نکنند، مسئله ای ندارد. بهتر است که با مسائل به صورت فردی برخورد کنید. به خاطر  تعداد کمی از افراد قوانینی کلی وضع نکنید یا به قول معروف تر و خشک با هم نسوزند!

با کارشناسان خود مانند انسان های بالغ رفتار کنید

کارشناسان شما انسان های بالغی هستند، پس با آنها مانند یک انسان بالغ رفتار کنید. به نظر می رسد که مراکز ارتباط این موضوع را فراموش کرده اند !!

اگر که ملچ ملوج کردن کارشناسان را خوشحال می کند … بگذارید که انجام دهند !!

با کارشناسان خود مثل بچه ها رفتار نکنید. اگر که آنها می خواهند بین تماس ها ملچ و ملوچ راه بندازند مشکلی نیست!  اگر که واقعا این کار آنها را خوشحال می کند اجازه دهید که این کار را انجام دهند. تنها قانونی که می توانید بگذازید این است که اگر میز کارتان کثیف و نا مرتب است آن را تمیز و مرتب کنید ! نفر بعدی اصلا دوست ندارد که تیکه های پاستا را از صفحه کیبورد بیرون بکشد !

بعضی ها به هیچ وجه موافق نیستند!

این کار حواس دیگران را پرت می کند که این کار باعث آسیب رساندن به تجربه مشتریان می شود

بعضی ها هم اصلا موافق این کار نیستند. کارشناسان  مستعد به حواس پرتی هستند اگر که میز کارشان شلوغ باشد و این موضوع بر روی ایجاد تجربه مناسب برای مشتریان تاثیر می گذارد

 زمانی که برای بازدید به مرکز تماس می آیند، بوی غذا و بهم ریختگی چهره جالبی ندارد

بعضی ها به دلیل رعایت پاکیزگی اجازه نمی دهند که کارشناسان پشت میز های خود غذا بخورند. چون ممکن است که با این کار کیبورد ها و هدست ها کثیف شوند. همچنین، زمانی که بازدیدکنندگانی به مرکز تماس می آیند اگر با بوی غذا و صدای قاشق و چنگال روبرو شوند اصلا منظره جالبی نمی باشد.
در عوض ، می توانید فضایی را برای استراحت کردن کارشناسان که امکانات مناسبی هم مثل یخچال، تلویزیون، مبل راحت و میز و صندلی داشته باشد فراهم کنید که کارشناسان بتوانند در آنجا استراحت کنند. با وجود چنین امکاناتی هیچ دلیلی ندارد که کارشناسان غذاهای خود را در پشت میزهایشان بخورند. همچنین با انجام چنین کاری شما محیط کاری سالم تری خواهید داشت.

جویدن و ملچ ملوچ کردن پای تلفن غیر قابل قبول است !

عده ای بر این باور هستند زمانی که با تلفن در حال صحبت با مشتری هستید، جویدن و ملچ ملوچ کردن کاری غیر قابل قبول می باشد. حتی این کار را در زمانی که رو در رو با مشتریان صحبت می کنید نباید انجام دهید !!!بهتر است به کارشناسان فرصت استراحتی داده شود تا بتوانند در آن زمان مشغول خوردن شوند.شما تنها یک بار فرصت دارید تا کاری کنید که مشتریان، شما و مصحولاتتان را باور کنند و قطعا این کار را نمی توان با دهانی پر از غذا انجام داد.

آبنبات خوردن در هنگام صحبت کردن با مشری اصلا کار حرفه ای نمی باشد !!

بعضی ها اجازه می دهند که کارشناسان مایعات بخورند، اما غذا به هیچ وجه! آبنبات خوردن در هنگام صحبت کردن با مشری اصلا کار حرفه ای نمی باشد .